5/5 - (4 امتیاز)

قوانین اینستاگرام چیست؟

قوانین اینستاگرام یا محدودیت‌ اینستاگرام به مجموعه‌ای از اقدامات گقته میشه که باید رعایت شود. بعضی‌ از قوانین توسط خود اینستاگرام گفته شده است و بعضی قوانین توسط کاربران اینستاگرام کشف شده است. در این مقاله به صورت کامل درباره محدودیت‌های واقعی اینستاگرام توضیح خواهیم داد. پس اگر شما هم اکانت اینستاگرام دارید باید قوانین با ان اشنا باشید و به ان عمل کنید.

مقاله: اکسپلور اینستاگرام و فرمول ان.

 

قوانین اینستاگرام 2022

محدودیت‌های اینستاگرام چیست؟

هر برنامه‌ای قوانین و مقررات خود را دارد اینستاگرام همه به همین صورت فعالیت می‌کند. برای راحتی شما این محدودیت‌ها را به ترتیب توضیح خواهیم داد. توجه کنید که این اعداد ممکن است برای هر پیج یا اکانتی متفاوت باشد. متغیر بودن محدودیت‌ها نگرانی ندارد و بستگی به سن پیج شما دارد. اگر از زمان ساخت اکانت شما خیلی وقت هست که میگذرد یا سن پیج شما زیاد هست احتمال اینکه محدودیت‌ها برای شما  کمتر اعمال می‌شودهم بیشتر می‌شود.

محدودیت‌های اینستاگرام بیشتر برای اکانت‌های تازه ساخته شده هست؛ که بیشتر حساسیت نشان می‌دهد. به هر حال باید قوانین اینستاگرام را رعایت کرد.

 

محدودیت فالوور اینستاگرام

اولین قانون که به شدت توسط اینستاگرام سختگیرانه می‌شود محدودیت فالوور اینستاگرام هست؛ که ما باید در هر 24 ساعت حدود 200کاربر را بیشتر فالوو نکنیم. و سقف حداکثر فالوور برای هر پیج 7.500 نفر می‌باشد یعنی هر پییجی میتواند این مقدار را فالوو کند.

قوانین اینستاگرام

محدودیت لایک اینستاگرام

دومین قانون اینستاگرام محدودیت لایک هست. هر اکانتی در اینستاگرام تعدادی محدود می‌تواند لایک کند. این عدد برای هر اکانت 800 لایک در روز می‌باشد. همچنین در هر ساعت هم نباید بیشتر از  120 پست را لایک کرد.

 

محدودیت‌های انفالو اینستاگرام

شما در هر 24 ساعت مجاز خواهید بود که فقط 100نفر از فالوورهایتان را انفالو کنید توجه کنید که از نرم‌افزار‌های انفالویاب استفاده نکنید. چون استفاده از اپ‌های غیر رسمی اینستاگرام میتواند باعث دیسیبل شدن پیجتان شود.

مقاله:طراحی سایت فروش فالوور برای دوستان علاقه‌مند.

محدودیت‌های کامنت اینستاگرام

سومین محدودیت، کامنت هست هر اکانت نباید بیشتر از 55عدد کامنت در یک ساعت بگذارد. مجموع کامنت در هر 24 ساعت هم 200عدد کامنت می‌باشد. انجام دادن بیش از این مجاز نمی‌باشد.

 

محدودیت استوری اینستاگرام

شما روزانه مجاز هستید که 100 استوری برای خود اپلود کنید. این احتمال وجود دارد که این عدد ممکن است در اپدیت‌های جدید اینستاگرام افزایش یابد و بیشتر شود. یعنی استوری بیشتر در هر 24 ساعت.

محدودیت‌های اینستاگرام

قوانین اینستاگرام در پست

👇

محدودیت تگ کردن افراد

شما میتوانید در پست‌های خود حداکثر 10 نفر را منشن یا تگ کنید.

 

محدودیت هشتگ پست در اینستاگرام

تعداد حداکثر هشتگ در هر پست  30 هشتگ می‌باشد.

وارد کردن بیش از این تعداد در پست مجاز نیست و شما نمیتوانید بیشتر 30 هشتگ انتخاب کنید.

ش

 • محدودیت‌های منشن در کپشن حداکثر 10 اکانت
 • محدودیت‌های هایلایت بینهایت 
 • محدودیت‌های بیو ۱۵۰ کاراکتر
 • محدودیت‌های کپشن۲۲۰۰ کاراکتر
 • زمان پست igt (1ساعت)
 • زمان ریلز (۶۰ ثانیه)
 • زمان استوری (15 ثانیه)
 • حاکثر کاراکتر اسم 30
 • حداقل سن (۱۳ سال)
 • محدودیت‌های لایو  (4 ساعت)
 • منشن در کپشن (10 کامنت)
 • محدودیت‌های دایرکت (روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ دایرکت)

 

 

رعایت نکردن قوانین اینستاگرام

با رعایت نکردن مواردی که گفته شد به احتمال زیاد حساب شما اکشن بلاک می‌شود. به این معنی می‌باشد که حساب شما به مدتی معلوم محدود می‌شود و از طرف اینستاگرام جریمه می‌شوید پس سعی کنید حتما قوانین اینستاگرام را رعایت کنید که برای شما هیچ مشکلی پیش نیاد.

محدودیت‌هایی که به شما گفته شد توسط افراد به صورت تجربی کشف شده و این اعداد ممکن است برای هر پیج و اکانتی متفاوت هست و حالا قوانیی که از این به بعد میخوانید توسط خود اینستاگرام گفته شده و منبع ان در اخر این مقاله ذکر شده هست.

 

محدودیت‌های رسمی اینستاگرام

قوانینی که توسط اینستاگرام گفته شده است که باید رعایت کرد به شرح زیر می‌باشد. همچنین هیچی محدودیتی برای خرید فالووراینستاگرام یا خرید لایک اینستاگرام و یا خدمات دیگر وجود ندارد.

 

محتوای غیرقانونی در اینستاگرام چیست؟

اجازه ندادن به فعالیت کردن تروربسم‌ها در اینستاگرام ممنوع است.

تبلیغ یا ترویج یا خرید و فروش سلاح‌های گرم، مواد مخدر، خدمات جنسی، خرید و فروش مشروبات الکی نیز ممنوع است.

تبلیغ کازینو یا قمار انلاین، تجویز دارو‌های غیرقانونی، محتوای تنفرامیز، خرید یا فروش حیوانات زنده، ازار و اذیت کسی یا باج گیری ممنوع می‌باشد.

آیا استفاده از پست و محتوای فردی دیگر در اینستاگرام مجاز است؟ خیر مجاز نیست

آیا محدودیت در فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام وجود دارد؟ همانطور که گفته شد بله

 

منبع: instagram